Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nowości i recenzje

AKTUALNOŚCI:

Nina Harrington,Lynne Graham, Amanda Browning "Zapach lawendy"

Utworzono dnia 08.10.2018

Nina Harrington

Lynne Graham

Amanda Browning

-

„Zapach lawendy’’

"Zapach lawendy" to zbiór trzech różnych opowiadań, napisanych przez trzy różne, niezależne od siebie autorki. Motywem łączącym te trzy historie jest wspomniana wcześniej Francja i jej malownicze krajobrazy, i miejsca, do których z powodu różnych życiowych problemów powracają bohaterowie.  Dla każdego z nich wizyta w tym miejscu to prawdziwy rollercoaster, który w jednej chwili zmieni ich dotychczasowe, wydawać by się mogło, spokojne i ułożone życie. 

 (Romans)

Melissa Darwood "Tryjon"

Utworzono dnia 11.07.2018

Melissa Darwood

Tryjon

Mila jest inna niż wszyscy. Często traci świadomość, przebywa w jednym miejscu, by po kilku godzinach znaleźć się w zupełnie innym. Pewnego dnia budzi się w zaświatach, zwanych Tryjonem. Dowiaduje się, że nie żyje, a przed śmiercią dopuściła się zbrodni.

Czy zdoła dowieść swojej niewinności?

Czy kiedykolwiek jest za późno na miłość?

I najważniejsze – co skrywa Tryjon?

Wciągająca historia o życiu po śmierci i poszukiwaniu własnej tożsamości.

(Fantastyka)

 

Richard Paul Evans "Sprzedawca Marzeń"

Utworzono dnia 11.07.2018

Richard Paul Evans

Sprzedawca Marzeń

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innych będzie umiał odkupić własne?

Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i grzebanie w śmietnikach. Jak każdy, kto w dzieciństwie dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat.

Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy i sławy. Szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy.

Jednak czasem to, co bierzemy za szczęście, jest tylko jego iluzją.

Słynny sprzedawca marzeń zaczął nagle doświadczać rzeczy, które zachwiały jego idealnym życiem. Aż nadszedł dzień, w którym stracił wszystko. Lecz tym razem los był dla Charlesa mniej bezwzględny, niż on sam był dla innych.

Dał mu drugą szansę.

(Obyczajowa, Romantyczna)

Krzysztof Domaradzki "Detoks"

Utworzono dnia 11.07.2018

Krzysztof Domaradzki

Detoks

w łódzkiej kamienicy zostają odnalezione zwłoki studentki. Brak śladów sugerujących tożsamość sprawcy. Brak motywów. Brak świadków.

Zadaniu rozwikłania sprawy może podołać tylko komisarz Tomek Kawęcki – kilka lat wcześniej utalentowany śledczy, dziś wypalony, samotny alkoholik. Czy upadła gwiazda łódzkiej dochodzeniówki jest w stanie przezwyciężyć własne słabości?

W poszukiwaniu zabójcy kobiety pomaga mu młoda i ambitna sierżant Magda Giętka. Choć trudno policjantom znaleźć wspólny język, rzucają się w wir pracy. Zapuszczają się w najbardziej zdegenerowane rejony miasta, wchodzą do świata dewiantów, prostytutek i narkomanów. Poznają zblazowanych studentów i wykładowców-wykolejeńców. Stykają się ze skorumpowanymi prawnikami i zdeprawowanymi dziennikarzami.

Przekonują się, że ludzie przeważnie nie są takimi osobami, za jakie się podają, a niektórych policjantów od przestępców różni jedynie mundur.

Tymczasem Kawęcki odkrywa, że ich śledztwo może mieć związek z zabójstwem sprzed czterech lat. Tyle, że sprawca tamtej zbrodni został schwytany i osądzony.

Tragiczna pomyłka? A może celowe działanie…

(Kryminał)

 

Jacek Łukawski "Krew i stal" Tom I serii Kraina Martwej Ziemi

Utworzono dnia 11.07.2018

Jacek Łukawski

Krew i stal

Kraina Martwej Ziemi

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

Krew i stal to mocny debiut Jacka Łukawskiego, w którym klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.

(Fantasy, Historyczna)

Aleksandra Marinina "Sztuka śmierci"

Utworzono dnia 11.07.2018

Aleksandra Marinina

Sztuka Śmierci

W teatrze „Nowa Moskwa” dochodzi do tajemniczego przestępstwa – napadu na L. A. Bogomolova, reżysera i dyrektora teatru. Śledztwo prowadzą Anastazja Kamieńska i jej młody kolega z Pietrowki, detektyw Anton Staszis.

Rozpoczęte dochodzenie kieruje ich do zaskakujących rezultatów. Pojawia się wielu podejrzanych, wszyscy kłamią, ale każdy z innego powodu: rodzicielska miłość, ślepa zazdrość, podły szantaż i pragnienie sukcesu, za który zapłacono zbyt wysoką cenę.

Mogłoby się wydawać, że wszystko kręci się wokół teatru, ale jedno małe, z pozoru nieistotne wydarzenie zakorzenione w przeszłości, zbiera śmiertelny plon.

Nadszedł czas, aby przywrócić sprawiedliwość…

(Kryminał)

 

Nasza Placówka

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny