Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Informacja o projekcie "Kapliczki - miniatury świątyń"

Utworzono dnia 09.10.2018

Informacja o projekcie „Kapliczki – miniatury świątyń”

 

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska, Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie realizuje projekt pod nazwą „Kapliczki – miniatury świątyń”.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona inwentaryzacja kapliczek i krzyży znajdujących się na terenie gminy Sułów. Fotografie wybranych miejsc wraz z opisami, posłużą następnie do wydania publikacji w formie albumu. Integralną częścią projektu będą także warsztaty rzeźbiarskie, oraz uroczysta wystawa prac wykonanych przez uczestników podczas zajęć z rzeźby.

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”


Ogłoszenie - nabór na warsztaty rzeźby w drewnie

Utworzono dnia 04.10.2018

Ogłoszenie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie informuje, że w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska, realizowany będzie projekt pod nazwą „Kapliczki – miniatury świątyń”, którego integralną częścią będą warsztaty rzeźby w drewnie.
Tematem projektu jest inwentaryzacja przydrożnych kapliczek i krzyży zlokalizowanych na terenie gminy Sułów.
Zadaniem uczestników będzie wyrzeźbienie "świątków". Na zakończenie zajęć snycerskich przewidziana została wystawa wszystkich prac, która odbędzie się dnia 18 listopada w Izbie Pamięci w Sułowie.
Warsztaty poprowadzi artysta plastyk Pani Edyta Misiarz. Planowany termin rozpoczęcia zajęć: 15 października br.
Zarówno udział w warsztatach, jak i wszelkie materiały i narzędzia są bezpłatne dla uczestników.
Prosimy wszystkich zainteresowanych o zgłaszanie się do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie.

Żywa lekcja historii

Utworzono dnia 24.09.2018

Powszechnie wiadomo, że ten kto żyje z pasją, żyje bardziej, dlatego rozwijanie zainteresowań, poszukiwanie hobby i ciekawych sposobów na wyrażanie siebie nigdy nie straci na wartości. Ciekawość świata trzeba jednak rozwijać od najmłodszych lat, a wycieczki są jedną z tych aktywności, na które wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. I chociaż wrzesień to już preludium jesieni, tegoroczna piękna aura wyjątkowo sprzyjała wyprawom w plener.

W piątek 21 września uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Sułowie, pod opieką Pani Igi Kostrubiec oraz Pani Teresy Krukowskiej – Dziewy uczestniczyli w żywej lekcji historii oraz swoistej klasowej integracji, zorganizowanej dla nich na terenie Grodziska „Sutiejsk...


czytaj dalej na temat: Żywa lekcja historii

Narodowe Czytanie 2018 - Przedwiośnie

Utworzono dnia 08.09.2018

"Był pierwszy dzień przedwiośnia..."

W piątek 7 - go września o godzinie 11.00, na placu przed remizą w Sułowie odbyło się „Narodowe Czytanie” Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Ta jedyna w swoim rodzaju akcja czytelnicza każdego roku gromadzi coraz więcej uczestników. Od kilku lat w kolejnych jej edycjach uczestniczy także Gmina Sułów. Tegoroczne „Czytanie” zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksy Poździk przy współudziale Szkół Podstawowych z Sułowa, Michalowa oraz Tworyczowa...

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2018 - Przedwiośnie

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sułów

Utworzono dnia 02.09.2018

W niedzielny poranek 02 września 2018 r. nad zalewem w Kulikowie przy stanicy wędkarskiej odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sułów Pana Leona Bulaka. Zawody zorganizował Polski Związek Wędkarski, Okręg Zamość, Zarząd Koła w Sułowie wraz z Urzędem...

czytaj dalej na temat: Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sułów

Dożynki 2018

Utworzono dnia 27.08.2018

Kiedy słychać pierwsze dźwięki tradycyjnej pieśni dożynkowej, kiedy w rękach starostów pojawia się chleb, w uroczystym nastroju rusza korowód pełen darów, a misternie zdobione wieńce budzą podziw i dumę - wiadomo już, że nadszedł czas dziękczynienia za plony. Dożynki stanowią przecież ukoronowanie całorocznego trudu rolniczej pracy, są także podziękowaniem za urodzaj i prośbą o pomyślność na nadchodzące lata.

Nazywane niegdyś wieńcem, zarzynkami lub obrzynkami stanowią wyraz odwiecznego, dorocznego obrzędu obchodzonego na zakończenie żniw. Korzenie tego święta sięgają daleko w przeszłość, nawiązują bowiem do celebrowanego już przez Słowian Święta Plonów – a więc obrzędów dziękczynnych za ukończenie żniw i prac polowych.

Tegoroczne obchody Święta Plonów zakończyły upalny żniwny czas...

 

czytaj dalej na temat: Dożynki 2018

Nasza Placówka

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 212

W poprzednim miesiącu: 166

Wszystkich: 2424