Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wystawa "Kapliczki - miniatury świątyń" - galeria

Utworzono dnia 27.11.2018

Zadanie o powyższym tytule, współfinansowane przez Narodowe Centrum Kultury, a realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Feliksy Poździk w Sułowie od początku października br., zostało zakończone 20 listopada wystawą fotografii kapliczek i krzyży, oraz rzeźb świątków wykonanych przez mieszkańców naszej gminy i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rozłopach. Wystawę obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sułowie i wszyscy Ci, którzy mieli ochotę wstąpić do Centrum Kulturalno-Szkoleniowego w „Starej Remizie”. Podsumowaniem prowadzonych prac było też wydanie albumu „Kapliczki-miniatury świątyń”, w którym przedstawiono fotografie kapliczek i krzyży, oraz ich historię. Przeprowadzone badania wykazały...

 

czytaj dalej na temat: Wystawa "Kapliczki - miniatury świątyń" - galeria

Inauguracyjna Sesja Rady Gminy kadencji 2018-2023

Utworzono dnia 24.11.2018

21 listopada w odnowionym budynku „Starej remizy” odbyła się inauguracyjna Sesja Rady Gminy Sułów kadencji 2018-2023.

Nowo wybrani Radni odebrali z rąk przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze na radnego a następnie złożyli uroczyste ślubowanie.

Przewodniczącym Rady Gminy został wybrany Ryszard Pietrykowski, natomiast vice przewodniczącymi Józef Magryta oraz Piotr Jarosz.

Kolejną kadencję na stanowisku Wójta Gminy Sułów oficjalnie rozpoczął Pan Leon Bulak.

 

czytaj dalej na temat: Inauguracyjna Sesja Rady Gminy kadencji 2018-2023

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2018

Setne urodziny to nie lada okazja do świętowania, bo rocznica tego typu zdarza się niezwykle rzadko. A gdy owo stulecie oznacza wiek wolności, samodzielnego istnienia i narodowego bytu własnej ojczyzny to jest to okazja jedyna w swoim rodzaju. "11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości...

 

czytaj dalej na temat: Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Święto 100-lecia Niepodległości

Utworzono dnia 08.11.2018

Zaduszki Muzyczne - galeria i film

Utworzono dnia 06.11.2018

Listopad to miesiąc nostalgiczny, miesiąc zamyślenia i wyciszenia, tak w przyrodzie, jak i w naszym życiu. Wspominamy tych co odeszli, zastanawiamy się nad ludzką egzystencją, jej kruchością i ulotnością. Tradycja zaduszek to także tradycja spotkań, wspólnego pamiętania, snucia wspomnień i opowieści. I właśnie ten klimat towarzyszył organizowanym po raz pierwszy przez Centrum Kulturalno – Społeczne w Sułowie „Muzycznym Zaduszkom”, które odbywały się w niedzielę 4 –go listopada w „Starej Remizie”.

Wydarzenie miało swój debiut w niecodziennej atmosferze - wieczorową porą, przy delikatnym świetle, w elegancko udekorowanym wnętrzu i przy pełnej sali, bo ilość przybyłych gości stanowiła niemałe zaskoczenie dla organizatorów. Kilka słów powitania i wprowadzenia wygłosili Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Pietrykowski oraz Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk Hanna Mrówczyńska. Inauguracja wieczoru poświęconego poezji i muzyce zbiegła się z uroczystym otwarciem lokalnej Izby Regionalnej...

 


   

czytaj dalej na temat: Zaduszki Muzyczne - galeria i film

Nowy sprzęt dla jednostek OSP - Galeria zdjęć

Utworzono dnia 03.11.2018

Minister Sprawiedliwości działając na podstawie rozporządzenia w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości ogłosił nabór wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu.

Zadanie było realizowane na terenie woj. lubelskiego od 20.08.2018 r. do 19.10.2018 r. dla jednostek samorządu terytorialnego, polegające na nabyciu w imieniu jednostek ochotniczych straży pożarnych wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.

W ramach realizacji zadania publicznego dla jednostek z terenu gminy pozyskano sprzęt na kwotę 455 tys. zł z1% wkładem ze środków Gminy Sułów...

 

czytaj dalej na temat: Nowy sprzęt dla jednostek OSP - Galeria zdjęć

Jubileusz Złotych Godów

Utworzono dnia 13.10.2018

O małżeństwie i trwaniu w nim napisano już pewnie wszystko. Okrągłe sentencje, piękne zdania, aforyzmy i wiersze. Tymczasem istota dobrego, udanego związku z całą pewnością nie zawiera się tylko w słowach. Wiedzą o tym ci, którzy w małżeństwie trwali najdłużej i doczekali się tzw. złotych godów, czyli 50 – tej rocznicy ślubu.

Pół wieku pożycia małżeńskiego jest powodem do radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. Określenie „złote” dla tej rocznicy także nie jest przypadkowe, gdyż szlachetna nazwa symbolizuje wysoką wartość, jaką osiąga pięćdziesięcioletnie małżeństwo. Wytrwanie w sformalizowanym związku tak długi czas zasługuje na podziw i bez prawdziwej miłości z pewnością nie jest to możliwe. Małżonkowie, obchodzący złote gody, często pytani są o receptę na udany i długoletni związek. Nic dziwnego, bowiem w dobie rosnącej ilości rozwodów, oraz chorób cywilizacyjnych, jest to ogromne osiągnięcie.

Tradycyjnie wszystkie Pary, które obchodzą 50 – tą rocznicę ślubu otrzymują pamiątkowe medale, nagrodę przyznawaną za długoletnie pożycie małżeńskie przez Kancelarię Prezydenta RP. Ten formalny wyraz szacunku i podziwu dla wszystkich dostojnych Jubilatów stanowi doskonałą okazję do uroczystych obchodów, organizowanych przez poszczególne gminy.

Nagrodzeni medalami za długoletnie pożycie małżeńskie mieszkańcy gminy Sułów uroczyście obchodzili swoje święto w sobotę 13 października. Byli to...

 

czytaj dalej na temat: Jubileusz Złotych Godów

Nasza Placówka

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 72

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 156

W poprzednim miesiącu: 353

Wszystkich: 3040